Haberler - Gölyazı Merkez İlkokulu

Haberler

HER VEDA BİR AYRILIK DEĞİLDİR!!!!!

Okulumuzda 1. dönem 2/A sınıfı öğretmeni olarak görev yapan Serpil GÖRGÜLÜ 2. dönem bizimle olmayacaktır.Kendisine emekleri için teşekkür ederiz.Her faaliyetimizde yanımızda olan ,çocuklara olan sevgi ve saygısını göstermekten çekinmeyen öğretmenimize hayatında başarılar dilerim.

Devamı

İLK KARNEM İLK HEYECANIMMMMMM

BU yıl ana sınıf öğrencilerimiz ilk karne heyacanını yaşadılar.Ayrıca yarıyıl tatiline tüm sınıflarla birlikte gectik.Çocuklarımız gelecekte parlayan birer yıldız olacaklar.Unutmayalım çocuklar İLK ÖNCE KENDİNE NE OLACAĞINI SOR;SONRA NE GEREKİYORSA YAP.Yarıyıl tatilinde hepinize ailenizle dolu dolu zaman gecirmesi dileğiyle ... İYİ TATİLLER.

Devamı

AKIL VE ZEKA OYUNLARI YARIŞMALARIII

"Zeka Dünyayı Yerinden Oynatan Maniveladır."demişler.İlimizde  Akıl ve Zeka Oyunları yarışması yapılacaktır.Bu bağlamda bizde okuluzda yarışmalar yaptık. Okulumuz  sınıf Öğretmeni  Gökhan SARI gözetiminde bu yarışmalar yapılmıştır.MANGALADA 1. olan Reyna UZER bizi ilçede temsil etmeyi kazandı  Ayrıca QBİTZ yarişmasında da bizi ilçede temsil etmeyi Ebru Nisa APAYDIN hak kazanmıştır.  Her ikisine şimdiden BAŞARILAR DİLERİM :))))))))))))))))))

Devamı

OYUN ÇOCUKLARIN EN GERÇEK UĞRAŞLARIDIR!!!!!

Oyunlar gülden zincirlerdir.Oyunlar aynı zamanda karakter parlatan ve cilalayan çakmak taşlarının bulunduğu akar bir sudur da! Christian Gotthilf Salzman 'nın sözü ne kadar doğru söylemiş değil mi.?  Salı günü okulumuzun Ana sınıfına Milli  Eğitim Müdürümüz Mehmet SARITAŞ 'ın aracılığıyla Sayın Dönüş KOYUNCUER den  ana sınıfımıza eğitsel,motor becerileri geliştirici oyuncaklar gelmiştir.Gölyazı Merkez İlkokulu  müdürü olarak öncelik  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet SARITAŞ'A daha sonra Sayın Dönüş KOYUNCUER e teşekkür ederim.

Devamı

Ağlarım, ağlatamam, hissederim, söyleyemem. Dili yok kalbimin ondan ne kadar bizarım

1873 senesinde İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı Sarıgüzel semtinde dünyaya gelen Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı ile birlikte Türk edebiyatına kazandırdığı eserlerden bazıları ise Safahat, Hakkın Sesleri, Asım, Hatıralar ve Gölgeler.Milli Şairimiz, İstiklal Marşı'nı bizlere kazandıran Mehmet Akif Ersoy,  dönemine ait  ilham veren ve güzel bir şekilde şiirlerine, sözlerine, yazılarına yansıtan, kelimenin tam anlamıyla bir edebiyat dâhisi! İşte Mehmet Akif Ersoy'un size ilham verecek sözlerinden birini de yukarıdaki başlıktır. 20/27 Aralık  MEHMET AKİF ERSOY HAFTASI NEDENİYLE İstiklal Marşı'nı güzel yazma ve   konulu resim yarşması yapıldı.1. Risale Nur PİŞGİN İ,2. Berilay TUTAR,3.Ecrim PİRE,4. de Ebru Nisa APAYDIN OLMUŞTUR.      

Devamı

BAZEN BİR KALEM BÜTÜN HAYATI BAŞTAN YAZAR !!!!!!

Okumak biR insanı dolduruR,konuşmak hazırlar, yazmak işeOLGUNLAŞTIRIR.Çünkü yazmak başlıbaşına bir terepiir.İlçemizde ilçe milli eğitimin  önderliğini yaptığı tüm okullarlala beraber başlatığımız HADİ YAZ BAKALIM projesi kapsamında 3. ve 4. sınıflarımızda okul-aile-öğremen konulu kompozisyon uygulama yazısında 4/A sınıfıdan Rümeysa DEMİRÖRS seçilmiştir..

Devamı

Kimin aklına gelirdi,miniklerin yüreklerinin bu kadar büyük olduğu:))))))

Geçen cuma haftanın iyilikseverleri minik yürekleriyle hasta olan babaya su veren eller,gözlerine damla   damlatılan   bir büyükanne  ve ev işlerine yardım  edilen komşu teyze vardı. İYLİKSEVERLERİMİZ ise  1/A sınıfında Yiğit TUTAR, 1/Asınıfında Şevin GÜLTEKİN  AYRICA 2/A sıınıfından   İlayda  YAYLACI  'dır.

Devamı

Yardım eline en çok ihtiyaç duyduğumuzda uzattığınız elleriniz için teşekkürler size !!!!!!!!!

Bugun çok uzaktan  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet SARITAŞ  aracılığıyla  Isparta'dan   kütüphanemize  Asuman Atay  Şehir Hastanesinde hemşire olarakçalışan, Sayın DÖNÜŞ KOYUNCUER ' den ve arkadaşlarından   kitaplar gönderilmiştir. Öncelile İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet SARITAŞA'A ,hem Dönüş KOYUNCUER'e  hemde  ismini bilmediğim , tanımadığım o yüce gönüllü insanlara teşekkür ederim.BİZE uçabileceğimİZ  kanatlar verdikleri ,yeni düşlere kapı actıkları  için  ayarıca teşekkürler  sizlere...

Devamı

Bu Haftanın İylikseverleriii

İylik yap denize at projesi tüm hızıyla devam etmektedir.Öğrencilerimizin aslında hepsi birer iylik sever.Bu haftaki birincilerimizden biri annesine yardım etmiş,bir diğeri zordakii bir hayvanı kurtarmış,bir diğeri ise arkadaşına dostluk elini uzatmış.2. Sınıftan Tuana ÇAĞATAN,4/B den Merve EMEKLİ,4/A sınıfından Reyna UZER  BU  HAFTANIN İYLİ SEVERLERİDİRLER.  UNUTMAYALIM ,  İNSAN HAYATINDA YAPTIĞI İYLİKLER KADAR MUTLU OLUR.

Devamı

HER EV BİR KÜTÜPHANE

Kitaplarda kapılar gibidir.Bir kere açtın mı ,bambaşka bir dünyaya geçiverirsin. Bu projemizde tüm ilçedeki okullarala basladık,siz velilerimizi de işin içine katarak çoçuklara okuma sevdası aşılamak istedik.ÇÜNKÜ EVLAT İSTEDĞİN GİBİ  DEĞİL YETİŞTİRDİĞİN GİBİ OLUR.Bu bağlamda bize yardımcı olan tüm velilerime teşekkürlerimi bir borç bilirim,tüm yıl için hadi elele diyelim

Devamı