Haberler

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Bugünün küçüğü yarının büyüğüdür.Bu yıl 23 Nisan ın 100. yılını kutlamaktayız.Öğrtemenlerimizin rehperliğinde öğrencilerimiz bu sevinci evlerinde kutladı.Gözlerimde ışık gibi ,Bağımsızlık hediyesi,Uyandırır bir bayrama ,Bu dünya da bir tek  bizi,Gurur bizim,inanç bizim,Atamızdan armağan ,YAŞASIN 23 NİSAN

Devamı

UNUTMA ÖNCEDEN HAZIRLIKLI OLMAK,HAYAT KURTARIR

05/02/2020 TARİHİNDE OKULUMUZDA DEPREM VE YANGIN TATBİKATI YAPILMIŞTIR.BU TATBİKATTA GÖLYAZI İTFAİYESİ DE BİZE KATILMIŞ OLUP ,ÇOÇUKLARI YANGIN KONUSUNDA BİLGİLENDİRMİŞTİR.AYRICA BAHÇEDE YAKILAN ATEŞ ONLAR TARAFINDAN SÖNDÜRÜLMÜŞTÜR.ÇOÇUKLAR BÜYÜK BİR İLGİYLE    ONLARI DİNLEMİŞ ,MERAKLI GÖZLERLE YAPTIKLARINI İZLEMİŞTİR.OKULDAKİ SİVİL SAVUNMA KLUBÜMÜZE DE TEŞEKKÜRLER.DEPREM ZAMANSIZ GELİR HAZIRLIKLI OLALIM. 

Devamı

HUZUR BULDUĞUMUZ ANLAR:)))))))))))

Bugün köyümüzün yaşlılarından 81 yaşındaki Süleyman YAVUZU ziyaret ettik .Bizi yürekten gelen gülümsemesiyle karşıladı.Çocukların sorduğu soruları içtenlikle cevapladı.Okulumuzdan 1951 de mezun olduğunu okumanın değeri hakkında öğrencilere nasihatlar verdi.(GENÇLERİN AYNADA GÖRDÜKLERİNDEN  DAHA FAZLASINI İHTİYARLAR BİR TUĞLA PARÇASINDA GÖRÜRLER  demiş. MEVLANA) 

Devamı

YAŞLILARIMIZI HÜRMETLENDİRMELİYİZ:))))))))))))))))))))))

Gölyazı Merkez İlkokulu olarak öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle köyümüzde bulunan ihtiyarlarımıza ev ziyaretinde bulunuyoruz.Çünkü insan gençliğinde öğrenir,yaşlılığında anlarmış(D.Dİderot) Bizde ilçemizdeki tüm okullar gibi çevremizdeki  yaşlılarımızın evine uğruyor hal hatırlarını soruyoruz.Böylece gelecek nesillerimize iyi  örnek olmaya çalışıyoruz.Annem hep yaşlılar evin bereketidir der,haklıda. Gençliğin güzel bir yüzü,ihtiyarlığın güzel bir ruhu vardır.(İ.Berkman) HADİ HEP BERABER YAŞLILARIMIZI ZİYARETE GİDELİM...  

Devamı

HER VEDA BİR AYRILIK DEĞİLDİR!!!!!

Okulumuzda 1. dönem 2/A sınıfı öğretmeni olarak görev yapan Serpil GÖRGÜLÜ 2. dönem bizimle olmayacaktır.Kendisine emekleri için teşekkür ederiz.Her faaliyetimizde yanımızda olan ,çocuklara olan sevgi ve saygısını göstermekten çekinmeyen öğretmenimize hayatında başarılar dilerim.

Devamı

İLK KARNEM İLK HEYECANIMMMMMM

BU yıl ana sınıf öğrencilerimiz ilk karne heyacanını yaşadılar.Ayrıca yarıyıl tatiline tüm sınıflarla birlikte gectik.Çocuklarımız gelecekte parlayan birer yıldız olacaklar.Unutmayalım çocuklar İLK ÖNCE KENDİNE NE OLACAĞINI SOR;SONRA NE GEREKİYORSA YAP.Yarıyıl tatilinde hepinize ailenizle dolu dolu zaman gecirmesi dileğiyle ... İYİ TATİLLER.

Devamı

AKIL VE ZEKA OYUNLARI YARIŞMALARIII

"Zeka Dünyayı Yerinden Oynatan Maniveladır."demişler.İlimizde  Akıl ve Zeka Oyunları yarışması yapılacaktır.Bu bağlamda bizde okuluzda yarışmalar yaptık. Okulumuz  sınıf Öğretmeni  Gökhan SARI gözetiminde bu yarışmalar yapılmıştır.MANGALADA 1. olan Reyna UZER bizi ilçede temsil etmeyi kazandı  Ayrıca QBİTZ yarişmasında da bizi ilçede temsil etmeyi Ebru Nisa APAYDIN hak kazanmıştır.  Her ikisine şimdiden BAŞARILAR DİLERİM :))))))))))))))))))

Devamı

OYUN ÇOCUKLARIN EN GERÇEK UĞRAŞLARIDIR!!!!!

Oyunlar gülden zincirlerdir.Oyunlar aynı zamanda karakter parlatan ve cilalayan çakmak taşlarının bulunduğu akar bir sudur da! Christian Gotthilf Salzman 'nın sözü ne kadar doğru söylemiş değil mi.?  Salı günü okulumuzun Ana sınıfına Milli  Eğitim Müdürümüz Mehmet SARITAŞ 'ın aracılığıyla Sayın Dönüş KOYUNCUER den  ana sınıfımıza eğitsel,motor becerileri geliştirici oyuncaklar gelmiştir.Gölyazı Merkez İlkokulu  müdürü olarak öncelik  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet SARITAŞ'A daha sonra Sayın Dönüş KOYUNCUER e teşekkür ederim.

Devamı

Ağlarım, ağlatamam, hissederim, söyleyemem. Dili yok kalbimin ondan ne kadar bizarım

1873 senesinde İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı Sarıgüzel semtinde dünyaya gelen Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı ile birlikte Türk edebiyatına kazandırdığı eserlerden bazıları ise Safahat, Hakkın Sesleri, Asım, Hatıralar ve Gölgeler.Milli Şairimiz, İstiklal Marşı'nı bizlere kazandıran Mehmet Akif Ersoy,  dönemine ait  ilham veren ve güzel bir şekilde şiirlerine, sözlerine, yazılarına yansıtan, kelimenin tam anlamıyla bir edebiyat dâhisi! İşte Mehmet Akif Ersoy'un size ilham verecek sözlerinden birini de yukarıdaki başlıktır. 20/27 Aralık  MEHMET AKİF ERSOY HAFTASI NEDENİYLE İstiklal Marşı'nı güzel yazma ve   konulu resim yarşması yapıldı.1. Risale Nur PİŞGİN İ,2. Berilay TUTAR,3.Ecrim PİRE,4. de Ebru Nisa APAYDIN OLMUŞTUR.      

Devamı

BAZEN BİR KALEM BÜTÜN HAYATI BAŞTAN YAZAR !!!!!!

Okumak biR insanı dolduruR,konuşmak hazırlar, yazmak işeOLGUNLAŞTIRIR.Çünkü yazmak başlıbaşına bir terepiir.İlçemizde ilçe milli eğitimin  önderliğini yaptığı tüm okullarlala beraber başlatığımız HADİ YAZ BAKALIM projesi kapsamında 3. ve 4. sınıflarımızda okul-aile-öğremen konulu kompozisyon uygulama yazısında 4/A sınıfıdan Rümeysa DEMİRÖRS seçilmiştir..

Devamı

Kimin aklına gelirdi,miniklerin yüreklerinin bu kadar büyük olduğu:))))))

Geçen cuma haftanın iyilikseverleri minik yürekleriyle hasta olan babaya su veren eller,gözlerine damla   damlatılan   bir büyükanne  ve ev işlerine yardım  edilen komşu teyze vardı. İYLİKSEVERLERİMİZ ise  1/A sınıfında Yiğit TUTAR, 1/Asınıfında Şevin GÜLTEKİN  AYRICA 2/A sıınıfından   İlayda  YAYLACI  'dır.

Devamı

Yardım eline en çok ihtiyaç duyduğumuzda uzattığınız elleriniz için teşekkürler size !!!!!!!!!

Bugun çok uzaktan  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet SARITAŞ  aracılığıyla  Isparta'dan   kütüphanemize  Asuman Atay  Şehir Hastanesinde hemşire olarakçalışan, Sayın DÖNÜŞ KOYUNCUER ' den ve arkadaşlarından   kitaplar gönderilmiştir. Öncelile İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet SARITAŞA'A ,hem Dönüş KOYUNCUER'e  hemde  ismini bilmediğim , tanımadığım o yüce gönüllü insanlara teşekkür ederim.BİZE uçabileceğimİZ  kanatlar verdikleri ,yeni düşlere kapı actıkları  için  ayarıca teşekkürler  sizlere...

Devamı

HER EV BİR KÜTÜPHANE

Kitaplarda kapılar gibidir.Bir kere açtın mı ,bambaşka bir dünyaya geçiverirsin. Bu projemizde tüm ilçedeki okullarala basladık,siz velilerimizi de işin içine katarak çoçuklara okuma sevdası aşılamak istedik.ÇÜNKÜ EVLAT İSTEDĞİN GİBİ  DEĞİL YETİŞTİRDİĞİN GİBİ OLUR.Bu bağlamda bize yardımcı olan tüm velilerime teşekkürlerimi bir borç bilirim,tüm yıl için hadi elele diyelim

Devamı

İYİLİK YAP DENİZE AT

İYİLİK KALPLERI BİRBİRİNE BAĞLAYAN BİR ZİNCİRDİR. İlçemizde tüm okullarLa beraber yürüttüğümüz  ve   tüm yıl devam edecektir.Herhafta üç iyiliği ödüllendiriyoruz bu proje  öğrencilerimizin cevresine karşı daha duyarlı hale gelmelerini amaçlamaktadır.Unutmatyalım  İYİLİK HİÇ BİR ZAMAN BOŞA GİTMEYEN TEK YATIRIMDIR.

Devamı